strasbourg7

‘Eşsiz bir direnişle karşılaşacaklar!’

Türkiye Gençlik Birliği Almanya Genel Başkanı Beyhan Yıldırım, Almanya’dan gönderilen NATO kaynaklı Patriot füze bataryalarına ilişkin yaptığı açıklamada,

NATO, ABD ve saldırgan kuvvetlerin büyük bir hata yaptıklarını belirterek “Eğer böyle bir savaş çıkarırlarsa bölge halklarının eşsiz bir direnişiyle karşılaşacaklardır” dedi.

Yıldırım, 21 Ocak’ta İskenderun’a ulaşacak geminin burada olduğu gibi binlerce yurtsever tarafından protesto edileceğini vurguladı.

Türkiye’ye yerleştirilecek NATO kaynaklı Patriot füze bataryalarına karşı, sevkiyatın yapılacağı Almanya’nın Travemünde Limanı önünde Türk ve Alman kitle örgütleri temsilcileri ile protesto etti.

300 araç ve 130 konteynerden oluşan savaş malzemelerini taşıyan Seaways gemisinin önünde yapılan açıklamaya Türkiye Gençlik Birliği Almanya Genel Başkanı Beyhan Yıldırım, Avrupa Atatürkçü Düşünce Derneği Birlikleri Genel Başkanı Bülent Demiral, TÜRGEM Başkanı Remzi Uysal, Lübeck Alevi Kültür Derneği yöneticisi Dursun Güvenç ve Nazi Rejimi Mağdurları Derneği adına Lore Meimberg katıldı.

Kitle örgütleri adına konuşan TGB Almanya Başkanı Beyhan Yıldırım,

Patriot füzelerinin Türkiye’ye yerleştirilmesini onaylayan Alman Meclisi’nin tarihi bir hataya imza attığını belirterek, Almanya’nın zamanında Slovenya ve Hırvatistan’ı da tanıyarak Yugoslavya’nın parçalanma sürecinde de büyük rol oynadığını söyledi.

Yıldırım, bu sefer yapılan yanlışın çok daha büyük olduğunu vurgularken,

“Ortadoğu’da bölgesel bir savaş amaçlanmaktadır. Alman Meclisi’ndeki oylamada hayır oyu kullanan 86 vekil Almanya’nın aydınlık yüzünü temsil ederken; oylamada evet oyu kullananlar ise Rothschildleri, Rokafellerleri, Sorosları, Lockheat Martinleri temsil ediyorlar” diye konuştu.

Afganistan’da, Irak’ta, Libya’da milyonlarca insanı katleden ABD ve NATO’nun savaş makinası işlevi gördüğünü bilmeyen kalmadığını ifade eden Yıldırım, sözlerine şöyle devam etti:

“Suriye , ABD’nin bölgedeki politikalarına boyun eğmedigi için hedef tahtasına oturtuldu. Biz de buradan Travemünde’den ilan ediyoruz. Eğer İran ve Türkiye savaşın içine çekilirse ABD ve saldırgan kuvvetler benzersiz bır direnişle karşılaşacaklardır. Şunu da çok iyi biliyoruz, Almanya’da bölgesel bir savaşa karşı duracak, ABD’nin kanlı planlarına karşı koyacak söz konusu 86 vekilden çok daha fazla kişi ve kurum vardır.”


Beyhan YILDIRIM ( TGB Almanya Başkanı ) - 08 Ocak 2013
http://www.ulusalbakis.com/

Yazarlar

Cloudy

21°C

Istanbul