Ergenekon tertibini düzenleyenler 3 yılı aşkın süredir yurtseverlere yönelik baskılarını sürdürüyor. O yurtseverlerden birisi, tutuklu Kara Pilot Teğmen Mehmet Ali Çelebi. Çelebi 2 yıldır Hasdal askeri Cezaevinde tutuluyor. Teğmen Çelebi bugünlere gelişini ve bundan sonra neler yapacağını babamibekliyorum. com internet sitesine gönderdiği mektupta anlattı. İşte, Çelebi’nin, sitenin kurucusu ve Albay Mücahit Erakyol’un kızı Şebnem Erakyol’a hitaben yazdığı o mektup..

Sevgili Şebnem,

Umutsuzluk ortamında başlattığın, güvercin ayaklarıyla mesafe kat eden bu çalışma bugün itibariyle dev adımlara dönüşmüş; mahzun yürekleri bugünün sıkıntılarından yarının umutlarına götüren bir gönül arkadaşı olup süreci etkileyen, onu şekillendiren bir mahiyet kazanmıştır. Mustafa Kemal’in “Lider dediğin önde yürüyen değil yol gösteren olmalıdır” sözü seni işaret etmektedir. Emeğine ve yüreğine sağlık.

Yaşananlar şu tespitin yapılmasını zorunlu kılmaktadır.

Türk Milleti olarak Mustafa Kemal’den, onun devrimlerinden şahsi çıkarlarımız adına ödün vere vere Silivri, Hasdal zindanlarına geldik.

Artık kaderin bizim silkinmemiz için hazırladığı vakit gelmiş, hatlar çizilmiş, şeref ve haysiyet siperlerindeki kutsal nöbet başlamıştır. Ebedi Başkomutan’ın Sakarya’da vermiş olduğu “Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. O satıh bütün vatandır” emri hala geçerlidir ve bugün Hasdal ile Silivri sathında icra edilmektedir.

Herkes bilmelidir ki, Mustafa Kemal’in askerleri devrimcidir ve devrimciler asla idare-i maslahatçı olamazlar. Bu sebeple zaman ödün verme değil, bedel ödeme zamanıdır. Değil mi ki koçlar kurban olmak içindir, o zaman mesele yok. Mücadele, mezarımızı Cumhuriyetin son siperi yapana kadar sürecektir. Bizler Atamıza ve tüm Cumhuriyet şehitlerine borçlu olduğumuz fedakarlık derecesini düşündükçe, bugüne kadar yapabildiklerimizi pek küçük buluyoruz.

Unutulmamalıdır ki esas hüküm tarih ve insanlığa aittir. Gerçeğe müdahale edip, ona kendine ait olmayan bir renk ve biçim vererek bizleri bugün rehin alanlar, yarın o gerçeğin saf ışığı karşısında vicdanlarında hapsolacaklardır.

Adaletin ve doğruluğun sarsılmaz takipçilerini Hasdal’daki komutanlarım ve bütün zincire vurulmuş arkadaşlarım adına selamlarım.


Mehmet Ali ÇELEBİ (Tutuklu Kara Pilot Teğmen) - 11.07.2010 - İlk Kurşun

http://www.ilk-kursun.com/