hursit tolonu icerde tutan rapor2

İşte Hursit Tolon'u içerde tutan adamın raporu!

Zirve Yayınevi davasından tutuklanan Eski 1. Ordu Komutanı

emekli Orgeneral Hurşit Tolon'un yargılanması ile ilgili yeni bir gelişme ortaya çıktı.

Biri Alman uyruklu üç misyonerin öldürülmesine ilişkin Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ek iddianamesinde Tolon, bir numaralı sanıktı.

Zirve Yayınevi davasında Tolon’un sanık olmasının iddianamede iki delili vardı. Birincisi Tolon’un cinayet günü Malatya İnönü Üniversitesi’nde konferans vermesi. İkinci delil ise ordudan disiplinsizlik nedeniyle atılan İlker Çınar’ın ifadeleri. Çınar, TSK’da TUSHAD isminde bir yapılanma olduğunu, bu yapılanmanın başında Hurşit Tolon’un bulunduğunu, Zirve Yayınevi cinayetlerini bu yapılanmanın gerçekleştirdiğini iddia etmişti.

İfadeleri yüzünden Tolon'un tutuklanmasına neden olan İlker Çınar ile ilgili "Vaka kanaat raporu" ortaya çıktı.

1993'te gerçekleştirdiği bir firar olayının ardından hazırlanan raporda Çınar için "Dolandırıcı, sahtekar, menfaatçi, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne yakışmayan bir kişiliğe sahip, maaş gününden birkaç gün önce gelmekte, maaş günü sonrası firar etmektedir" ifadelerine yer verilmiş.

1992 yılında TSK’ya giren Çınar, 1993 yılında ordudan atılmış, ardından Hıristiyan olarak misyonerlik faaliyetlerinde bulunmuştu.

TUTUKLULUK HALLERİNİN DEVAMINA...

Hurşit Tolon'un avukatı İlkay Sezer bir hafta önce mahkemeye dilekte vererek müvekkilinin tahliyesini istedi.

Ancak tahliye talebi bu rapora rağmen bir kez daha reddedildi. Mahkeme gerekçesinde Tolon için isnad edilen "Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini Ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs, Tasarlayarak kasten adam öldürmeye azmettirmek" suçlarını hatırlattı. Oy çokluğu ile alınan karara mahkeme başkanı şerh koydu.

Odatv - 16 Mart 2014

İşte İlker Çınar ile ilgili o rapor :

ilker cinar ile ilgili rapor

 

Y   o   r   u   m   l   a   r   :

Misafir - nl - 2014-03-16 10:01:39

olacak iş degil gizli tanık diye her katili hırsızı tezavüzcüyü sahtekarları kullanarak insanları mahkum eden bu kumpascılar hesap vermeli

Misafir - fahri - 2014-03-16 06:49:55

Böyle bir adalete gerçekten de çok yazık. İlker Çınar sahtekar, üç kağıtçı, güvenilmez kişi. Ordudan da atılmış. Dahası Tuncay Güney nasıl Hamam olmuş ise bu adam Papaz olmuş. Zirve cinayetini 3 kişi işliyor. Yaşları küçük. Birileri onları yaşınız küçük, ceza almazsınız diye kandırmış. Sanırım bunu Dink, hatta Danıştay cinayetini işleyenlerin bağlı olduğu siyasi grup yapmıştır. Çünkü onların misyoner takıntısı vardır. Her iki olay Ergenekon'a mal edilmek istendiği gibi bu olay da Ergenekon'a mal edilmiş, ancak menfur cinayeti işleyenler serbest bırakılırken Ahmet Hurşit Tolon halen içeridedir. Oysa Tolon Paşa'nın cinayetle en ufak bir ilgisi yoktur. Bir insanın bir Üniversitede konferans vermesinin cinayete neden olduğunu ben hayatımda ilk defa duydum. Kaldı ki onun tutuklanması İlker Çınar'ın vermiş olduğu ifadeye göre. Demek ki bu İlker Çınar herhangi biri hakkında ifade verse onu da tutuklayacaklar. Çünkü papaz olmuş. Yani o papaz olmakla güvenilir kişi olmuş. Böyle adaletin ben....

Misafir - kıpçak- 2014-03-14 15:51:43

Bu adamın ifadesiyle bir ordu komutanını içeri atamak inanın doğru değil. Hukuken doğru olsa bile vatandaşın vicdanı kabul etmiyor.

Misafir - gerçek - 2014-03-14 12:51:49

bu nasıl bir adalet mekanizmasıdır ki,her türlü pisliğe sahip bir yalancı tanığın yalan beyanına göre vatansever hiç bir suçu olmadığı halde içerde esir edilirken, 3 kişiyi acımasızca keserek katleden suçları sabit caniler salıveriliyor. Lanet olsun böyle adalete ve uygulayıcılarına

Misafir - toroslu - 2014-03-14 12:35:54

Zirve Kitabevi canileri yaptıkları işkenceleri, maktulleri nasıl öldürüp kestiklerini ayrıntısıyla açıkça anlattılar.Şimdi dışarıdalar.Katillerle,olayın geçtiği mekanla hiçbir bağı olmayan Hurşit Paşa yalancı bir gizli tanığın ifadesiyle hala içeride.Bu nasıl adalet, bu nasıl vicdan.Kabul edilebilir bir yanı yok.

Slider

Son Yazılar