Pislik Psikolojik Savaş

9 MART 2010 tarihli Haber Vaktim internet sitesinde; ” Balyozda ŞOK eden liste” başlığı ile verilen haberde; 1inci Ordu K.lığı bölgesindeki TSK ‘dan ayrılması gerekli görülen 832 subay-astsubayın listesi yayımlanmıştır.

Habere göre bu liste Balyoz Planı’nın EK-C’si olarak, Kur.Alb.İzzet OCAK imzası taşımaktadır.

Yargıya intikal etmiş bir konunun basında yer alması yargı organlarının değerlendireceği bir husustur.

Beni ilgilendiren yanı ise komutanlığını yaptığım bazı personelin isimlerinin de listede yer almasıdır.

Baştan beri zerre kadar inanmadığım, sahteliğinden hiç tereddüt etmediğim, Balyoz sahte isimli sözde planın tamamen uydurma olduğuna bu haberi okuduktan sonra bir kez daha emin oldum.

Listenin C-72 inci sayfasında yer alan 12 subaydan 11′i, Kara Harp Akademisi’nde ( 2003-2005) komutanı olduğum, bizzat sicil verdiğim, şahsi dosyaları elimden geçen personelimdir. Bunların ikisi kadro personeli, kalan dokuzu ise kurmay adayı öğrenci subaylardır. Halen onlar da kurmay subay olarak TSK’da hizmet etmektedir.

Bu subayların hiçbiri hakkında, haberde yer aldığı şekilde olumsuz bir kanaat veya tespit olmamıştır.

Örneğin;İlk sırada yer alan P.Alb. Gürcan ÜNAL; başarılarıyla, kendi devresinin üç yıl önüne geçmiş mümtaz bir subaydır. Kendisine Türk Ulusunun şeref timsali olan sancak teslim edilmiş ve Alay K.lığı yaptırılmıştır. Kendisi ile Kara Harp Akademisi’nden sonra Samsun Garnizonu’nda da çalıştım. Tertemiz, ışık gibi aydın bir ailesi vardır. Sevgili kızları benim yazılarımın takipçisidir.

Bnb. Saner SAĞCAN, pek çok arkadaşı arasından seçilerek Akademi Öğretim Üyeliği’ne atanmıştır.

Kr.Plt.Yzb.Esen ÜNALAN, terörle mücadelede sayısız başarılara imza atmış, pek çok ödül almış, kahraman sıfatının çok yakıştığı bir subaydır.

Diğer listelerde de tanıdığım, kendim kadar emin olduğum pek çok subay ve astsubay vardır.

Bu personelin, yasal haklarının aranmasında yanlarında olacağımı bilmelerini isterim.

Balyoz ve benzeri saçma suçlamalar, Gnkur.Bşk.Sayın BAŞBUĞ’un ifade ettiği gibi Asimetrik Psikolojik Savaş değildir sadece, pisliklerle doludur. Pislik Psikolojik Savaşıdır. Çünkü, olayın bir yanında kendi ordusuna karşı olan bir grup vardır. Bu grup dışarıdan yönlendirilmekte, satın alınmakta ve kullanılmaktadır. Savaşı, sadece dışardan birileri yapsa idi, Sn.Gnkur.Bşk.nın tanımı yeterli olabilirdi. Bunlar için yetmiyor. Fazla kibar kalıyor.

Bu listeyi de gördükten sonra bu pislik psikolojik savaşın amacını bir kez daha özetlemek istiyorum:

1. Türk halkının ordusuna olan güvenini sarsmak,

2. TSK personelinin birbirine olan güvenini sarsmak ve disiplin zaafiyeti yaratmak,

3. Türk Silahlı Kuvvetleri üzerinde iç ve dış kamuoyu baskısı yaratıp, yargı yoluyla da elini kolunu bağlayarak, ABD ve AB’nin istekleri doğrultusunda; ERMENİSTAN, KIBRIS, IRAK’ta KÜRT DEVLETİ, TÜRKİYE’de ÖZERK KÜRT BÖLGESİ, YUNANİSTAN’la KARASULARI, TÜRK-KÜRT İSLAM CUMHURİYETİ oluşumlarına karşı en büyük engeli ortadan kaldırmaktır.

Bu değerlendirmemi abartılı bulanlara ABD basınında son birkaç haftada çıkan yazı ve yorumları okumalarını öneririm.

Naci BEŞTEPE - 10.03.2010 - İlk Kurşun
http://www.ilk-kursun.com/

Slider

Son Yazılar