emin gurses225 

Taşnakçıların harpsiz fütuhatı!

PKK’cılarda bir Taşnakçılık aşkı başladı.Taşnakçılar ise uzun bir dönemdir PKK’cılar üzerinden harpsiz fütuhat (savaşmadan toprak kazanma) peşindeler.

Türkiye düşmanlığının örgütü olan Taşnak,dönemin Ermenistan cumhurbaşkanı Petrosyan tarafından Aralık 1994’te terörist grupları barındırdığı iddiasıyla kapattırılmıştı.

Rosa Luxemburg ne diyordu : “Taşnak hareketi... Türk birliklerine karşı saldırıların yönlendirilmesiyle ilgilenmiştir’’. (The National Question,1976:207). PKK görevi devralmış. Daha da ileri gitmiş.

Telleyran adlı bir tetikçiye, Berlin’de Mart 1921’de Talat Paşa’ya karşı saldırı düzenlettirildi.Talat Paşa’yı öldürene ceza bile verilemedi diye göbek atıyor Özgür Gündem yazarı. (Özgür Gündem, 23 Nisan 2013).

Birinci Savaş’ta yenilen Almanya teslim olmuş. Berlin’de İngiliz kontrolü var. Ya tarihten haberi yok, ya da Türk düşmanlığı hayallerini kuşatmış.

Rahmetli Demirtaş Ceyhun bu konuda çalışıyordu.

İngilizlerin kontrolündeki Berlin’de Talat Paşa’yı bir tetikçiye öldürtmek İngiliz istihbaratının izni olmadan olmaz diyordu.

İngilizler İttihatçılardan intikam mı alıyordu?

İlginçtir. Arka arkaya Özgür Gündem’de Taşnakçılarla dayanışma yazıları çıkmaya başladı. (Özgür Gündem, 22-23-24-25-26 Nisan 2013.).

Tarih, Ocak 1994. Yer Londra Üniversitesi, SOAS konferans salonu.

Ulusal Öğrenci Sendikası (NUS) üyesi olarak toplantıdayız.

Toplantıya PKK’lıların yanında akademisyenler yoğun ilgi gösteriyor.

PKK’cı Lord Avebury de orada.

Harward Üniversitesi’nden bir tarihçi öğretim üyesi. Kendisini Dr. Hovannasyan diye tanıtıyor. Bu kadar yolu kat etmenin amacını soruyorum.

Kürtlerin hakları diyor.

Kürdistan kurulduğunda Van-Diyarbakır hattının kendilerine verilmesi gerektiğini çünkü buraların tarihi olarak Ermeni vatanı olduğunu anlatıyor.

Van’ın neden Kürtlere verilmediğini, eğer bu gerçekleşirse burayı Kürtlerden talep edeceklerini zamanın Özgür Gündem gazetesi Londra temsilcisinin yanında ifade etmekten çekinmiyor.

20 yıl sonra, Taşnak Partisi Erivan temsilcisi Kiro Manoyan, Türkiye’den talep ettikleri toprakları Kürtler aldıktan sonra Kürtlerden talep edeceklerini ifade etmiş. (Aydınlık, 25 Nisan 2013).

Kendi talep ettikleri toprakları talep eden Taşnakçılarla işbirliği niye yapar PKK’cılar?

Taşnakçıların arkasında bugün Amerika var.

ABD-Avrupa Birliği-Rusya Federasyonu’na çağrı yapıyor Kandil’den Karayılan 25 Nisan 2013 Perşembe günkü Kandil’deki basın toplantısında. Gelişmelerin PKK’yı aştığını görüyor.

Sinn Fein lideri Gerry Adams’a teşekkürü ihmal etmiyor.

Adams’ın Washington’la bağından haberdar mı edildi?

PKK kime çalışıyor? Bu Taşnakçılık aşkı nereden geliyor?

Yoksa bunlar tehcir sonrası geri dönüp te din değiştirenler mi?

Hrant Dink bunu dile getirmemiş miydi dolaylı olarak?

Buharlaştı mı tehcirden sonra dönenler derken.

Yoksa PKK, PKK değil mi?

Taşnakçılar, PKK üzerinden harpsiz fütuhat peşinde.

Taşerona ne hisse düşer?

Emin GÜRSES - 27 Nisan 2013 - Aydınlık